Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Maroon 5
Maroon 5

Funk rock, Pop, Pop rock, Soul

Založeno: 1994 (před 30 lety), USA

Maroon 5

Přidat do oblíbených

Životopis

Maroon 5, americká poprocková skupina z Los Angeles v Kalifornii, původně vznikla jako Kara's Flowers v roce 1994 během středoškolských let členů Adama Levina, Jesseho Carmichaela, Mickeyho Maddena a Ryana Dusicka. Jejich raná hudební cesta začala vlastním albem We Like Digging? a nahrávací smlouvou s Reprise Records na album The Fourth World v roce 1997. Vlažný ohlas alba je však přiměl k tomu, aby se přeorientovali na studium vysoké školy a následně změnili svůj hudební směr.

Vzestup ke slávě

V roce 2001 se znovu objevili jako Maroon 5, přijali nový zvuk a přidali kytaristu Jamese Valentina. Jejich debutové album Songs About Jane, vydané v roce 2002 pod hlavičkou Octone Records, je díky hitům jako Harder to Breathe, This Love a She Will Be Loved proslavilo, dosáhlo čtyřnásobné platiny a vyneslo jim cenu Grammy za nejlepšího nového umělce.

Vývoj hudebního stylu

Styl skupiny Maroon 5 se pohybuje na pomezí popu, pop rocku, funk rocku, dance-popu a indie rocku. Jejich alba odrážejí různorodé vlivy a spolupráci, přičemž na různých vydáních dochází k pozoruhodným posunům v jejich hudebním přístupu. Například album It Won't Be Soon Before Long (2007) představilo více elektrický zvuk se syntezátory, zatímco Overexposed (2012) bylo označeno za jejich nejvíce popovou desku. Tato schopnost přizpůsobovat se a hudebně se vyvíjet je charakteristickým znakem jejich dlouhověkosti.

Kontroverze a výzvy

Jejich cesta se neobešla bez kontroverzí. V roce 2019 vyvolalo jejich rozhodnutí vystoupit na poločasové show Super Bowlu LIII kritiku kvůli protestům proti americké hymně. Kromě toho výroky frontmana Adama Levina v roce 2018 o stavu rockové hudby vyvolaly odpor rockových fanoušků a umělců.

Sestava a změny v kapele

V průběhu let došlo ve složení kapely ke změnám. K původním členům Levinovi, Carmichaelovi, Maddenovi a Dusickovi se později připojili Valentine, Matt Flynn, PJ Morton a Sam Farrar. Odchod Maddena v roce 2020 po zatčení znamenal výraznou změnu ve složení kapely.

Ocenění a uznání

Vliv skupiny Maroon 5 na hudební průmysl je poznamenán působivou řadou ocenění, včetně tří cen Grammy, tří American Music Awards a osmi Billboard Music Awards. Prosadili se také díky svým filantropickým aktivitám, kdy spolupracují s organizacemi na ochranu životního prostředí, pomoc při katastrofách a podporují různé sociální problémy.

Filantropické aktivity

Kapela se výrazně angažuje v různých oblastech, včetně udržitelnosti životního prostředí, podpory úsilí o pomoc při katastrofách a obhajoby práv LGBT. Jejich partnerství s organizacemi, jako je REVERB, Aid Still Required a Bonnie J. Addario Lung Cancer Foundation, ukazuje jejich odhodlání využívat svou platformu k pozitivnímu dopadu.

Cesta Maroon 5 od středoškolské kapely ke globálním poprockovým ikonám je důkazem jejich hudební všestrannosti, přizpůsobivosti a trvalé přitažlivosti. Jejich schopnost vyvíjet se a zároveň si zachovat osobitý zvuk stále rezonuje s fanoušky po celém světě.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost