Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Memories
Maroon 5

Maroon 5 chystají nové studiové album, které bude už jejich sedmé. Kapela na něm představuje styl, který by měl být více minimalistický a více zaměřený na akustické pojetí skladeb. V textu písně se Maroon 5 hodně ohlíží zpět a také vzpomínají na ty, kteří již nejsou mezi námi. Sám Adam Levine o písni napsal na sociální síti Twitter toto: "Tato píseň je pro každého, kdo kdy zažil ztrátu. Jinými slovy, tato píseň je pro nás pro všechny."

Před refrénem zpívá frontman Maroon 5 Adam Levine: "Everybody hurts sometimes" a patrně tím odkazuje na slavnou píseň skupiny R.E.M. Za melodickou inspirací písně v refrénu se poté skrývá daleko překvapivější inspirace. Melodie refrénu Memories totiž jakoby byla velice podobná s melodií skladby Kánon v D-dur, kterou složil už na konci 17. století německý skladatel Johann Pachelbel.

Tato skladba, nebo přesněji tedy kánon, je jedním z nejpopulárnějších kousků barokní hudby, který byl kdy vytvořen a přežil i do moderního světa. Ve Spojených státech je to jedna z nejznámějších svatebních písní symbolizující konec jedné a začátek druhé kapitoly v životě lidí.

Mimochodem, není to poprvé, co popové hity obsahují melodie, které se podobají, a nebo byly přímo inspirovány skladbami klasické hudby. Elvisova I Can't Help Falling in Love with You byla inspirována Martiniho Plaisir D'Amour, Mr. Brightside od The Killers Beethovenovou Ódou na radost a dokonce i popová dívčí skupina Little Mix se nechala inspirovat klasickou hudbou, když jejich píseň Little Me připomíná skladbu Gabriela Faurého Pavane.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Maroon 5

Girls Like You
Česky

Girls Like You

překlad od Patrik Müller

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost