Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Love Hurts
Nazareth

Občas se písně nestanou slavnými, dokud je někdo nevezme a nepředělá do své podoby. Britští Nazareth, známí dnes jako jedni z prvních průkopníku tzv. glam metalu, si takhle vyhlídli jednu ze svých oblíbených písní – Love Hurts od country a rock'n'rollové skupiny The Everly Brothers z roku 1960 a přetvořili jí o 15 let později k obrazu svému. Nová generace se tak tehdy chopila písně, jejíž obsah byl pro ně stále aktuální.

Je zajímavé, jak se v západní kultuře často používají připodobnění lásky k ohni nebo k plamenům. Nemusíme ani zavítat do literárního světa a můžeme klidně zůstat i u hudby. Slavné písně minulosti napříč dekádami a generacemi hovoří o tomto přirovnání neustále. The Doors hovoří o rozžehnutí ohně v písni Light My Fire, Switchfoot tvrdí na písni On Fire v překladu: "Jsem v plamenech, když mluvíš." The Darkness zase žádají: "Dej mi svůj rozdělaný oheň." Kings of Leon nazvali svou píseň dokonce přímo Sex on Fire. Svůdná píseň Arctic Monkeys se jmenuje v překladu Oheň a výbuch, stejně tak svůdná píseň Kasabian se jmenuje Fire a mohli bychom pokračovat dále a dále a ještě dál.

Píseň, kterou dnes zná skoro každý v podání Nazareth, jakoby na toto připodobnění navazovala a dokázala jej rozšířit ještě dále. Stejně jako je u ohně dobře, když jste nablízku, protože dává lidem světlo, teplo, jídlo a ochranu, může velice ošklivě spálit, pokud je moc blízko či je moc velký. Může způsobit bolest, rány a dokonce i trvalé jizvy. Nazareth tak slovy The Everly Brothers přemítají v písni nad tím, že vlastně nejde milovat natolik, aby poté nemohla způsobit láska z mnoha různých důvodů stejně velkou bolest. Ve smutné baladě přicházejí na to, že: "Láska je jenom lež, která tě má učinit smutným."

Pokud máte přehled o tom, jaká hudba byla populární později v 80. letech, musí vám být jasné, že Love Hurts jakožto největší hit Nazareth, byla jednou z písní, které měly obrovský vliv na vznik a tvorbu skupin jako Def Leppard, Whitesnake, Scorpions, Judas Priest nebo dokonce Iron Maiden.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Nazareth

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost