Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Rammstein
Rammstein

Gothic Metal, Hard Rock, Industrial metal, Neue Deutsche Härte

Založeno: 1994 (před 30 lety), Německo

Rammstein

Přidat do oblíbených

Životopis

Rammstein, známá německá skupina žánru Neue Deutsche Härte, vznikla v roce 1994 v Berlíně. Stálou sestavu kapely tvoří Till Lindemann (zpěv), Richard Kruspe (sólová kytara), Paul Landers (rytmická kytara), Oliver Riedel (baskytara), Christoph Schneider (bicí) a Christian Flake Lorenz (klávesy). Jejich hudební tvorba je osobitá, Lindemann vytváří texty k instrumentálním skladbám, které tvoří zbytek kapely.

Počátky formování a debutový úspěch

V roce 1989 utekl východoněmecký kytarista Richard Kruspe do Západního Berlína a založil skupinu Orgasm Death Gimmick. Po pádu Berlínské zdi se Kruspe vrátil do rodného města a spojil síly s Tillem Lindemannem, košíkářem a bubeníkem skupiny First Arsch. Spolu s Oliverem Riedelem a Christophem Schneiderem zahájili nový hudební projekt. Skupina se původně jmenovala Tempelprayers, později přijala název Rammstein, inspirovaný katastrofou při letecké přehlídce v Ramsteinu a pojmem Rammsteine (rampouchy).

Vzestup ke slávě

Cesta skupiny Rammstein ke slávě začala debutovým albem Herzeleid (1995), které produkoval Jacob Hellner. Navzdory počátečnímu nízkému prodeji si skupina získala popularitu díky dynamickým živým vystoupením. Jejich druhé album Sehnsucht (1997) dosáhlo významného úspěchu, debutovalo na prvním místě v Německu a vedlo ke čtyřletému světovému turné.

Pokračující úspěch a expanze

Rozmach skupiny pokračoval vydáním alba Mutter v roce 2001, které obsahovalo hitový singl Sonne. V tomto období se Rammstein vydali na rozsáhlá turné, včetně vystoupení v USA, Kanadě a Mexiku. Reise, Reise (2004), další úspěšné album, obsahovalo hity jako Mein Teil a Amerika a dále upevnilo jejich postavení přední německojazyčné kapely.

Vývoj hudby a kontroverze

V roce 2005 vydali Rammstein album Rosenrot, kterým pokračovali v sérii umístění v první desítce hitparád. V roce 2006 po nich byl pojmenován asteroid, což svědčí o jejich celosvětovém vlivu. S albem Liebe ist für alle da z roku 2009 čelila skupina kontroverzi, zejména kvůli explicitnímu videoklipu k singlu Pussy.

Poslední roky

Po krátké přestávce se Rammstein v roce 2019 mohutně vrátili s písní Deutschland, singlem z nepojmenovaného sedmého studiového alba. Během výluky COVID-19 pokračovali ve své tvůrčí horečce a vyprodukovali osmé studiové album Zeit, které vyšlo v roce 2022.

Cesta skupiny Rammstein odráží směs hudebních inovací, kulturního vlivu a příležitostné kontroverze, což je označuje za jedinečnou a vlivnou sílu ve světě rockové hudby.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost