Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Breathe Me
Sia

Píseň Breathe Me od Sii, vydaná v roce 2004, se vyznačuje hluboce emotivním a zranitelným textem ve spojení s výraznou hudební kompozicí. Hlavní klavírní part zůstává po celou dobu písně konstantní a tvoří trvalou nit, která skladbu spojuje. Tento klavírní part začíná akordem Am, přechází přes akord C a končí akordem F, který se mění v polyakord, což dodává krásný a třpytivý efekt.

Textově se skladba Breathe Me soustředí na téma zranitelnosti, zejména v kontextu lásky a touhy být pochopen. Zejména refrén zdůrazňuje touhu být poznán, přičemž verše vyjadřují prosbu o přátelství a vřelost. Text písně vyniká tím, že se nerýmuje, což mu dodává konverzační a intimní nádech, který ještě podtrhuje Sia svým šeptavým vokálním stylem.

Druhá sloka písně přináší odlišný pohled, v němž Sia uvažuje o ztrátě sebe sama, což je téma, které souvisí se zaměřením první sloky na sebepoškozování. Píseň postupuje se zvýšenou energií a vokálními harmoniemi v druhém refrénu, čímž se příběh rozvrství. Pozoruhodným momentem ve skladbě je přechod na zvuk vibrafonu, který vytváří hravou, ale zároveň temnou náladu, symbolizující složitost otevření se někomu.

Vyvrcholení skladby Breathe Me je poznamenáno návratem klavíru, smyčců, které přebírají melodii, a bicích vytvářejících soudržný zvuk. Toto vyvrcholení je účinně budováno v průběhu písně, udržuje očekávání a zájem posluchače, podobně jako budování v dobře propracovaném příběhu. Hudební videoklip byl natočen během tří dní v londýnském hotelu a je poskládán z více než 2 500 jednotlivých statických snímků.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Sia

Chandelier
Česky

Chandelier

překlad od Nucks

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost