Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Mamma Mia
ABBA

Mamma Mia - jeden z největších hitů švédské legendární skupiny ABBA - v roce 1975 otevíral jejich třetí album, které bylo pojmenováno prostě po nich ABBA. Nemusíte být rodilí Italové, abyste věděli, že se "Mamma mia" v italštině používá jako zvolání v případě úžasu nebo překvapení a znamená to doslova "Moje matko". V češtině používáme v podobných případech ale spíše asi něco jako "Maminko moje". Písně skupiny často vznikaly poněkud netradičně a jinak než je běžnou praxí - takříkajíc od konce. Jejich manažer Stig Anderson vymyslel nejprve název písně a mužská část ABBY, Björn Ulvaeus s Bennym Anderssonem, napsali a složili vše okolo.

Protože se píseň stala jakýmsi vlajkonošem celé skupiny a možná jejich vůbec nejznámější písní, kterou si se skupinou okamžitě každý spojí, podobně jako v případě Queen a jejich rockové opery Bohemian Rhapsody, byla po písní i pojmenována další díla spojená se skupinou. Název písně o podvolení se lásce a ponechání volnému průchodu svých citů je tak zároveň názvem jednoho z nejúspěšnějších muzikálů všech dob a následného velice výdělečného filmu s Maryl Streep v hlavní roli, jehož pokračování mělo českou premiéru v létě roku 2018.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od ABBA

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost