Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Bad Meets Evil
Bad Meets Evil

Hip-hop

Založeno: 1998 (před 25 lety), USA

Bad Meets Evil

Přidat do oblíbených

Životopis

Bad Meets Evil je americké hip-hopové duo pocházející z detroitského Michiganu. Sestává se ze dvou členů – Royce da 5’9” (Bad) a Eminem (Evil). Do povědomí se dostali především skladbou Bad Meets Evil, která se objevila na Eminemovo sólovém projektu The Slim Shady LP vydaném v roce 1999, díky čemuž se dostali do spojitosti s legendárním rapperem a producentem Dr. Dre a jeho labelem Aftermath Entertainment.

Rapové duo nahrálo mnoho songů, které byly oceněny hlavně undergroundovou komunitou. Jedním z nich je Renegade. Ten si pro své album The Blueprint vyhlédl Jay-Z, který zde vystřídal Royce a přezpíval jeho sloku. Eminem a Royce nahráli jako Bad Meets Evil nespočet freestylů, mezi nimiž vyčnívá jeden 12minutový battle. Na internetu se válí také záznam jejich vystoupení na Lyricist Lounge v Bostonu pořízený v září 1998.

Bad Meets Evil se rozešli na začátku roku 2000, kdy se Royce da 5’9” dostal do sporu s Eminemovou skupinou D12. Čas plynul a oba rappeři šli svou vlastní cestou. Až do dne, kdy se Royceova skupina Slaughterhouse upsala pod Eminemův label Shady Records. Po podpisu smlouvy se začali Eminem s Roycem znovu stýkat, což vyvrcholilo v obnovení spolupráce a vydání EP Hell: The Sequel. Album debutovalo na první příčce žebříčku Billboard 200 a v prvním týdnu se ho v USA prodalo kolem 171 000 kusů.

Autor životopisu

Překlady videoklipů

Lighters
Česky

Lighters

překlad od Nucks

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost