Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Stayin' Alive
Bee Gees

Bee Gees byli kapelou, která si prožila několik rozdílných dekád a nikdy přitom nezůstala stejnou. Vždy se dokázala aktuálním trendům perfektně přizpůsobit a to i když byly dané trendy úplně rozdílné. Začínali svou kariéru už v roce 1958 jako dětská kapela. Přes poprockový zvuk podobný Beatles se dostali k psychedelickému rocku, tvrdším rockovým peckám i měkčím baladám a jejich transformace pokračovala, když se začalo rozvíjet disko coby předek dnešní elektronické taneční hudby. V roce 1977, kdy disko pomalu začínalo pronikat do žebříčků, když se objevovaly písně jím inspirované, Bee Gees nečekali a rovnou vypálili s peckou, která ne že byla inspirována diskem, ale byla přímo definicí diska v jeho čisté podobě.

Legendární Stayin' Alive byla vydána jako soundtrack slavného filmu s Johnem Travoltou Horečka sobotní noci. Odkaz na tuto píseň se vyskytuje také v mnoha dalších filmech a seriálech jako Madagaskar, Kancl, Chirurgové a v mnoha dalších. Licencování použití této písně se nicméně stalo drahé, a tak zatímco v Madagaskaru a Chirurgové můžeme slyšet píseň samotnou, v seriálu Kancl píseň pouze zpívají při výuce poskytování první pomoci.

A právě to je jeden z dalších důležitých bodů existence této písně. Díky tempu 104 úderů za sekundu, popularitě písně a jejímu pozitivnímu významu, radí odborníci na první pomoc poskytovat masáž srdce právě do rytmu této písně. Píseň tak pravděpodobně už zachránila mnoho lidských životů!

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Bee Gees

How Deep Is Your Love
Česky

How Deep Is Your Love

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost