Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Bad Habits
Ed Sheeran

Letos v létě se uskutečnil velký comeback. Ed Sheeran tentokrát z velké části opustil svou akustickou kytaru a vydal se směrem K elektronickému popu. Jeho původní nástroj zde nakonec přeci jen slyšíme v mezihře, ale písni figurují kromě Sheeranova hlasu elektronické bicí a syntezátory.

Velice osobní píseň, kterou Ed Sheeran napsal jako připomenutí, že chce být dobrým otcem

V textu písně Bad Habits se Ed Sheeran zamýšlí nad svými dřívějšími návyky, jako je neustálé pití alkoholu a noční večírky, a nad tím, k čemu tyto neřesti vedou. V písni Sheeran přemítá o tom, jak bez ohledu na to, jak čisté jsou jeho úmysly na začátku, se během noci začnou projevovat stinné stránky jeho chování, které pak mají špatné následky na něj i na lidi okolo.

Ve videoklipu Sheeran nasazuje příznačně upíří kostým, jenž má představovat jeho temnou stránku a zlozvyky, které si s sebou nese, kamkoliv jde. Stejně jako upír své prokletí. Stejně jako u těchto mýtických bytostí proslavených lidovým vyprávěním i spisovateli od Brama Stokera po Stephena Mayera, se jeho prokletí projevuje hlavně v noci.

Bad Habits nebude jedinou písní z nového alba Eda Sheerana, která bude mluvit o jeho osobním životě a bude pořádně, jak se říká "na tělo!. Každá píseň na albu bude představovat určitý moment v Sheeranově životě.

Samotný Sheeran o písni prozradil, že Bad Habits vychází z jeho touhy být plně angažován do své nové životní role novopečeného otce. Ed Sheeran chtěl konkrétně omezit návyky spojené s večírky a pitím, aby byl připraven odvézt svou tehdy těhotnou ženu do porodnice a byl připraven jí pomoci, když bude potřebovat. Zpěvák si tak vlastně píseň napsal sám pro sebe. Jako připomenutí, že chce být dobrým otcem od samotného začátku a nést svou odpovědnost.

Tenhle první singl z alba je jiný

Výběr singlu ovlivnila i současná pandemie. Ed poznamenal, že při výběru svých minulých singlů (jako byly například Sing, Shape of You nebo Thinking Out Loud) na něj obvykle nebyl vyvíjen žádný tlak z hudebního vydavatelství a nepůsobily na něj ani vnější vlivy manažerů. Svůj první singl si vybral sám. Avšak vzhledem k nynější situaci, se nyní jeho manažerský tým rozhodl pro vydání větší taneční skladby, která umí vyvolat mnoho emocí, má velký rádiový potenciál a zároveň je v rámci diskografie Eda Sheerana inovativní.

Píseň přitom zčásti navazuje na Sheeranovu tradici akustických baladových písní i jakéhosi moderního hybridu balad - rychlejší popové písně se smutným textem. S takovým typem písně Sheeran sklízel slávu již po vydání singlu Don't v roce 2013. Nyní je však hudba ještě více elektronická a taneční. "První singl (z nového alba, pozn. red.) je opravdu jiný - jako opravdu, opravdu jiný. Pokaždé, když jsem vydal první singl z alba, byl jsem z toho nervózní, protože jsem nevěděl, jak to dopadne - a ten pocit se mi líbil. Líbí se mi představa, že něco vydám a řeknu si: 'Nevím, jak to lidi přijmou.' To je pro mě skvělá představa," řekl Ed Sheeran o svých pocitech z vydání alba.

Překlad

Titulky

Popisek

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost