Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Cold Heart (Pnau remix)
Elton John feat. Dua Lipa

Spojení dvou slavných hudebníků úplně rozdílné hudební éry a generace ukázal, že pop má napříč roky některé věci společné. O možné spolupráci Eltona Johna a Dua Lipy se začalo mluvit již v srpnu 2021 na základě zpráv od zasvěcených osob. Vše poté bylo jasné, když pomocí Instagramu na svých sociálních sítích zveřejnili jednak komentáře směřované druhému profilu o tom, že se "těší na příští týden" a následovaly také obrázky kreslené verze sebe samotných, jak tančí na diskotékovou melodii.

Spojení dvou rozdílných hudebních generací: Největší hvězdy britské hudby minulosti a největší britské hvězdy současnosti

Poté se však ukázalo také to, že k Dua Lipa a Elton John nebudou duo, ale připojí se k​ nim také australské elektronické trio Pnau. Ve stejný den Pnau potvrdili, že píseň napsali s "největší popovou hvězdou včerejška" a "největší popovou hvězdou dneška".

Pnau a Elton John již dříve spolupracovali v roce 2012. Následující den John a Lipa oficiálně oznámili singl a datum jeho vydání, zároveň ukázali úryvek písně. Součástí vydání byla také Dua Lipina verze slavného Eltonova Johnova singlu Rocket Man z roku 1972. Po vydání singlu následovalo také vydání akustické verze skladby.

Píseň spojuje typický a jasně rozpoznatelný skladatelský cit Eltona Johna a jeho hlas, jenž vám při poslechu připomíná návrat do města, kde jste se narodili. Návrat k něčemu tak strašně povědomému a nostalgickému. I díky zásahům australského tria Pnau ale píseň rozhodně nezní nikterak zastarale. Je to spojení něčeho starého a dobře známého i nového a současného. Ideální popová kombinace.

Je to také spojení unikátního talentu Eltona Johna vytvářet hezké zapamatovatelné melodie ve spojení s mladou energií projevující se ať už v tradičně silném a mohutném, ale zároveň jemném vokálu Dua Lipy, i v dokonalé spolupráci basy s elektronickými bicími od Pnau, kteří ví, jak lidi rozhýbat a jak je přitáhnout na taneční parket.

Elton John trhá díky singlu rekordy a dokazuje, že pop není jen pro mladé

Píseň můžete najít kromě singlu také jako součást alba The Lockdown Sessions zachycující spolupráci Eltona Johna s jinými muzikanty v době pandemie. Album je paradoxně velmi bohaté v hostech. S mnoha z nich však Elton John spolupracoval přes aplikaci Zoom. S dalšími pak pod striktními hygienickými podmínkami, kdy byli muzikanti testování a oddělení ochrannými skly. Z tohoto netradičního nahrávání však vzešlo nejprodávanější album v Británii a velký podíl má na tom právě singl Cold Heart.

I zbytek písní na albu se však nesl ve spolupráci Eltona Johna s mladými zpěváky – dokonce např. i rapery Young Thug a Nicki Minaj. Ze zvučných jmen zde také můžete najít Gorillaz (Damona Albarna z Blur), Miley Cyrus, Stevieho Wondera, Eddieho Veddera z Pearl Jam a mnoho dalších.

Ve Spojeném království se skladba Cold Heart dostala na první místo oficiálního singlového žebříčku. Jedná se o osmý singl Eltona Johna na prvním místě ve Spojeném království a zajímavé je, že je první po 16 letech. Elton John je tak jedním z nejdéle vrcholově působících skladatelů a zpěváků na britské scéně.

Elton John se díky Cold Heart stal také prvním sólovým umělcem s britským Top 10 singlem v šesti různých desetiletích. Ve věku takřka 75 let se pak Elton John stal nejstarším umělcem, který se kdy dostal na vrchol žebříčku ARIA Singles Chart v Austrálii. Zbořil tak představy o tom, že pop je pouze pro mladé. V USA se Elton John stal jedním z pouhých deseti umělců, jež se dostali do první desítky ve čtyřech různých dekádách, a vyrovnal se Mariah Carey a Steviemu Wonderovi v počtu hitů v první desítce v historii tamní hitparády Billboard Hot 100.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Elton John

Rocket Man
Česky

Rocket Man

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost