Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Imagine Dragons
Imagine Dragons

Alternative rock, Electropop, Indie rock, Pop rock

Založeno: 2008 (před 16 lety), USA

Imagine Dragons

Přidat do oblíbených

Životopis

Z nevadských pouští se na konci prvního desetiletí objevili na hudební scéně Imagine Dragons a už na počátku dalšího desetiletí se stali jednou z největších amerických hudebních skupin. To, proč se stali tak slavnými, dávalo naprostý smysl. Jejich styl měl jednak energii stadionového rocku a zároveň chytlavé popové refrény, díky kterým byli i přes občas více odvážný a progresivní elektronický zvuk dobře přístupní pro velká rádia.

V roce 2014 se Imagine Dragons dočkali své první Grammy za svůj obrovský hit Radioactive z jejich debutového alba Night Visions. Skupina se tehdy pohybovala na vrcholech prodejních žebříčků a její druhé album Smoke + Mirrors bylo ještě úspěšnější a dočkalo se dokonce vrcholu amerického žebříčku prodejnosti alb Billboard 200. V českém žebříčku agentury IFPI se s tímto albem dostali na 8. místo.

Když vyšlo v roce 2017 na Grammy nominované album Evolve, obsahovalo trojici multi-platinových singlů Believer, Thunder a Whatever it Takes.

Začátky v Utahu a lasvegaském studiu The Killers

Domovské město vždycky bylo pro Imagine Dragons město hříchu Las Vegas, avšak bylo to v menším městě Provo v Utahu, kde došlo ke zrodu kapely, když se zpěvák Dan Reynolds setkal s bubeníkem Andrew Tolmanem na místní Univerzitě Brighama Younga. V roce 2009 si skupina, která se do té doby skládala z kytaristy Daniela Wayneho Sermona, basisty Bena McKeeho a Tolmanovy manželka Brittany Tolmanové na klávesách a doprovodných vokálech, budovala dobré jméno regionálně.

Poté se přemístila do Reynoldsova rodného města Las Vegas, kde nahráli dvojici kritikou i posluchači dobře přijatých EP Imagine Dragons a Hell and Silence. Perličkou je, že Imagine Dragons k tomu využívali studio další lasvegaské kapely The Killers. Třetí EP It's Time přišlo následující rok a pomohlo skupině k tomu, že s nimi podepsala smlouvu prestižní nahrávací společnost Interscope. Manželům Tolmanovým se však vidina života rockových hvězd příliš nezamlouvala, a tak před uzavřením smlouvy s Interscope z kapely odešli a post bicích převzal Daniel Platzman.

Radioactive a Smoke + Mirrors

V roce 2012 přišlo zlomové EP Continued Silence, na které navázalo první album plné délky Night Visions debutující hned na druhém místě prodejního žebříčku. Skupina díky němu získala hned několik ocenění. Za úspěch vděčili především vítěznému hitu Radioactive, který se stal nejprodávanější písní skrze digitální služby v historii USA.

V průběhu roku 2013 následovaly další dva hity. Demons slavila úspěch hlavně v USA a On Top of the World zase jinde ve světě. Skupina strávila většinu roku 2014 přípravou svého druhého alba. Smoke + Mirrors bylo vydáno v únoru 2015 a hned v prvním týdnu se stalo albem číslo jedna. Po vydání alba z něj kapela vydala singly I Bet My Life a Shots.

Konec turné a písně pro filmy

Mezi červnem 2015 a únorem 2016 vyjela kapela na velké turné Smoke + Mirrors Live, které zakončila ve vyprodané aréně NHL Air Canada Centre (nyní Scotia Bank Arena) v Torontu.

V roce 2016 si Imagine Dragons dali zaslouženou přestávku, takže ve studiu natáčeli jen sporadicky, aby nahráli tři písně jakožto soundtracky pro filmy. Píseň Not Today byla nahrána pro film Než jsem tě poznala (Me Before You), Sucker for Pain pro Sebevražedný oddíl (Suicide Squad) a Levitate pro Pasažéři (Passengers).

Dokončení vývoje směrem k popové a taneční hudbě

V dalším období začali Imagine Dragons připravovat písně pro své třetí plnohodnotné album. V lednu 2017 vydali hlavní singl Believer a album nazvané Evolve vyšlo v červnu. Jak název napovídal, kapela chtěla dát najevo, že se neustále mění a neusíná na vavřínech. Nabídli tak naplno popový styl s prvky elektronické taneční hudby. Whatever It Takes a Thunder se staly dalšími obrovskými celosvětovými hity.

Počátkem roku 2018 se kapela spojila s R&B zpěvákem Khalidem a znovu nahráli jako mashup hity Thunder a Young Dumb & Broke. V létě 2018 vydali singl Natural, který byl první singl z jejich čtvrtého alba Origins, jenž vyšlo v listopadu 2018 a kapela na něm znovu více než původní kytary používala elektronické bicí a syntezátory a klávesy popové elektronické taneční hudby.

Autor životopisu

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost