Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

All I Want for Christmas Is You
Mariah Carey

Je paradoxní, že ty nejlepší vánoční písně vznikají v tropických teplotách. Stejně jako velká vánoční klasika Binga Crosbyho White Christmas, tak i All I Want For Christmas Is You Mariah Carey vznikla za slunného počasí v Kalifornii.

Píseň napsal společně s Mariah Carey brazilsko-ruský skladatel Walter Afanasieff, jenž začínal jako skladatel Whitney Houston. Afanasieff koprodukoval a napsal i další hity pro Mariah Carey včetně One Sweet Day a Hero. Jeho asi největším úspěchem bylo však produkování písně My Heart Will Go On od Celine Dion, za kterou také získal v roce 1999 cenu Grammy za Nejlepší píseň k filmu.

S touto skladbou se však musíme vrátit do léta roku 1994. Cílem Mariah Carey a Afanasieffa bylo napsat špičkovou vánoční píseň ve stylu dívčích skupin z 60. let produkovaných legendárním Philem Spectorem. Jako hlavní jim na mysl přišel song Christmas (Baby Please Come Home) od Darlene Love. Ve výsledku tak dosáhli svého cíle a vytvořili velmi zábavnou a nezapomenutelnou píseň. Ačkoli Afanasieff se obával, že bude příliš jednoduchá.

V roce 2014 o písni z retrospektivního pohledu prohlásil: "Je to velmi jednoduchá skladba. Ve skutečnosti je tak jednoduchá, že jsem si v té době myslel, že je to až příliš jednoduché a opravdu se mi to moc nelíbila. Je to skoro až cvičební rytmus... Myslím si ale, že ta jednoduchost umožnila, aby si tuto píseň celý svět zapamatoval."

A pokud se bavíme o popularitě písně, tady není skutečně žádný pochyb. Jde o zdaleka nejúspěšnější vánoční píseň v USA z těch, jež byly napsány po roce 1963 (od Do You Hear What I Hear?, což je další vánoční hit Binga Crosbyho). Píseň navíc nebyla úspěšná jen po vydání, ale vrací se do hitparád pravidelně každý rok na přelomu listopadu a prosince. V roce 2007 byly v USA dokonce pouze 3 hitové novinky v tomto období úspěšnější než tahle vánoční píseň z 90. let. Je však pravda, že Mariah Carey nevyhrála bitvu o Británii, kde zůstává populárnější společný charitativní song velkých hudebních celebrit Do They Know It’s Christmas?

Překlad

Titulky

Další překlady od Mariah Carey

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost