Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Wish You Were Here
Rednex

Švédská skupina Rednex, která se proslavila poměrně netradičním spojením country hudby a hudby taneční, na kterou přišla v písni The Cotton Eye Joe. Na rovněž velice úspěšné písni Wish You Were Here ukázala, že umí posluchače zaujmout i pomalejší baladou s vážným textem. V tom ale přitom zůstali pořád ve spojení s country, jež pro jejich tvorbu bylo vždy inspirací a ačkoliv si hudba nebere tentokrát inspiraci z ní, textově se jí pořád drží. Je tady například pasáž: "Wish you were here, me oh my countryman" (Chtěla bych, abys tu byl se mnou můj venkovane).

Celá píseň je velice smutným voláním zpěvačky Misty Mae, kterou mrzí, že s ní není člověk, jehož měla ráda. Aby vyjádřila své zraněné city, používá přirovnání jako: "Sníh je pořád studenější a ty mi pekelně chybíš." Za produkcí písně stojí dva velcí švédští talenti Denniz Pop a Max Martin. První jmenovaný bohužel zemřel velice brzy – teprve ve 35 letech – na rakovinu. Do té doby ale stál u vzniku písní nejen švédských, ale i světoznámých skupin a zpěvaček jako Ace of Base, Backstreet Boys, Britney Spears, 'N Sync, Dr. Alban nebo Robyn.

Kdyby ale dnes žil, jistě by byl velice pyšný na svého mladšího svěřence Maxe Martina, který je dnes snad vůbec nejžádanějším producentem i skladatelem současné popové hudby a stojí za tak slavnými písněmi jako Baby One More Time od Britney Spears, Shake It Off od Taylor Swift, So What od Pink, Roar od Katy Perry, Love Me Like You Do od Ellie Goulding a mnoha, mnoha dalšími.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od Rednex

Žádné další překlady zde tento interpret nemá. Pokud byste chtěli další, napište si o ně v Požadavcích.

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost