Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Tones and I
Tones and I

Electro, Indie pop, Pop

Vlastní jméno: Toni Watson
Narození: 13. května 1993 (29 let), Austrálie

Tones and I

Přidat do oblíbených

Životopis

Australská popová zpěvačka Tones and I může na první pohled vypadat jako případ okamžitého úspěchu. Když totiž začala vydávat singly se svým podmanivým tanečním zvukem a vlastně dost naštvanými texty – na pop až nezvykle – staly se virálními internetovými hity a rádia brzy následovala. Zatímco se připravovala na vydání svého debutového EP v létě 2019, vydala dva masově úspěšné singly, které se streamovaly v milionech a získaly platinový certifikát. Jejího úspěchu ale nedosáhla nahráváním písniček z domu. Nejdříve musela vyrazit ven na ulici.

Hvězda z řad pouličních hudebníků

Tones and I se narodila jako Toni Watson na Morningtonském poloostrově, který leží jižně od Melbourne. Zajímavé přitom je, že Tones and I vlastně nikdy neprozradila, kdy se narodila. Tudíž nikdo kromě jí samotné, jejich nejbližších přátel a rodiny neví, kolik jí je vlastně let. Rozporuplné zprávy uvádějí, že se narodila buď v roce 1993. Jiné zase, že v roce 2000.

Zpěvačka byla přirozený talent a na její hezký hlas jí podle ní samotné někdo upozornil už když jí bylo sedm let. Zpěvačka a skladatelka se naučila hrát na klávesy a používat elektronické bicí už na střední škole. V roce 2018 ji přestala bavit práce v maloobchodě, a tak začala v Melbourne provozovat busking a občas podnikala speciální výlety do přímořského městečka Byron Bay, kde rovněž hrála písničky pro kolemjdoucí davy turistů.

Už v roce 2009 si ale jako Toni Watson založila stránku na YouTube a zveřejňovala na ní a cappella coververze písní, vystupovala na místních menších koncertech a festivalech. V roce 2014 začínala zpěvačka zpíváním v malých hospodách a barech v Morningtonu, kde zpívala spolu s doprovodným kytaristou.

V září 2017 se zpěvačka a skladatelka vydala do Byron Bay v australském státě Nový Jižní Wales, aby si tam také vyzkoušela busking. Na jednom z prvních vystoupení se seznámila s Jacksonem Walkdenem-Brownem, který se asi o měsíc později stal jejím manažerem.

Později téhož roku vyhrála soutěž buskerů Buskers by the Creek. V únoru 2019 podepsala Tones and I smlouvu s Bad Batch Records, jež je dceřinou společností Sony Music Australia, a od té doby šla její kariéra nahoru raketovým tempem. Nahrála svůj debutový singl Johnny Run Away.

Její sláva byla připravena ještě stoupat, zastavila jí ale (prozatím) pandemie

Následující týden byla skladba Johnny Run Away zařazena do plné rotace na australské rozhlasové stanici pro mladé Triple J.

Teprve následující singl Dance Monkey se ale stal bombou. Taneční píseň, kde si vlastně postěžovala na to, jak s ní někteří lidé zacházeli jako se cvičenou opicí, když buskovala na ulici, jí vynesl celosvětovou slávu a byl jednou z nejhranějších písní v rádiích za celý rok 2019 a 2020 i v České republice.

Vtipný videoklip k písni Dance Monkey, který zobrazuje užívající si důchodce na golfu popularitě chytlavé písně také mnoho přidal.

Zajímavé přitom je, že zpěvačce se povedl vcelku husarský kousek – dokázala ve své domácí Austrálii sesadit Eda Sheerana držícího do té doby rekord s megahitem Shape of You (15 týdnů Tones and I vs. 17 týdnů Sheerana).

Pro Tones and I je velkou škodou, že jí v koncertování zastavila pandemie, protože s jejím zrovna rozjetým turné byla její sláva připravena ještě stoupat. 7. května 2020 ale uvedla stanice Triple J v rámci karanténové hudební výzvy COVID-19 Quarantune alespoň premiéru nové písně We Can't Wait to Go Back to a Festival When This Is Over a o pár dnů později Dance Monkey na YouTube dosáhlo magické hranice 1 miliardy zhlédnutí.

Později v roce 2020 poodhalila v rozhovoru pro slavný magazín Rolling Stone, kde byla vyfocena na titulní stranu, že připravuje nové album. Nechce jej ale uspěchat a chce si na něm nechat záležet, protože je to její první album. Zpěvaččin další singl Fly Away se objevil v polovině listopadu 2020.

Autor životopisu

Překlady videoklipů

Dance Monkey
Česky

Dance Monkey

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost