Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Help!
The Beatles

Ačkoliv vyvolává jedna z nejslavnějších písní Beatles Help! díky svému rychlému tempu a melodičnosti optimistický dojem, John Lennon to volání o pomoc ve skutečnosti myslel, podle toho co řekl v pozdějších rozhovorech, smrtelně vážně. Zrovna v roce 1965 The Beatles sice zažívali rok, kdy se dokázali definitivně dostat na úplný vrchol snad úplně všeho, čeho lze v hudbě dosáhnout. Svět ale začal být kolem čtyř kluků s Liverpoolu ovšem tak nějak moc rychlý a začínali cítit, že být mezinárodními rockovými hvězdami, které nemají chvíle oddechu, není jen růžové.

John Lennon se dokonce zpětně ohlížel po albu a souvisejícím filmu Help! téměř až opovržlivě. Nelíbilo se mu, jak byli v té době komerční a jak si v té době žili, jak sám řekl: "Prasátka, co moc jedla a kouřila marihuanu už při snídani." Samotnou píseň měl však John Lennon rád a označil ji za nejvíce upřímnou a nefalšovanou píseň Beatles spolu se Strawberry Fields Forever. K tomu, abychom pochopili, proč právě od tohoto alba přestali být Beatles de facto revolučním dobovým boy bandem, úplně skoncovali s koncertováním a začali ve své hudbě více experimentovat (což je mimo jiné asi hlavní důvod, proč je dodnes tolik lidí považuje za nejlepší kapelu všech dob), stačí pochopit právě tuhle, podle časopisu Rolling Stone, 29. nejlepší píseň všech dob a uvědomit si, že Beatles prostě potřebovali ve svém osobním životě po těch bláznivých letech trochu klidu a také uspokojit své umělecké a hudebnické potřeby.

Překlad

Titulky

Popisek

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost