Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Hey Jude
The Beatles

V západní společnosti existuje jen velice málo lidí, kteří by vůbec neznali refrén slavné písně Beatles Hey Jude. Tak moc je tato píseň známá a tak moc prorostla do naší společnosti, že do naší kultury patří snad dokonce stejně významně jako obraz Mony Lisy nebo příběh Romea a Julie.

Píseň se původně měla jmenovat Hey Jules. Byla totiž věnována synovi Johna Lennona - Julianovi. Paul McCartney si byl se synem Lennona velice blízký a byl něco jako jeho druhým tátou. Dokonce i samotný Julian později přiznal, že jako kluk trávil s Paulem snad více času než s jeho otcem. Paul mu píseň napsal, aby mu usnadnil rozvod jeho rodičů, který děti obvykle velice špatně nesou.

Hey Jude vyšlo jako samostatný singl a nebylo obsaženo na řadovém albu. Producent Beatles George Martin měl tehdy velké obavy, že sedm minut dlouhou píseň nebude žádné rádio hrát. Paul McCartney mu ale odpověděl, že Beatles v té době (1968) už získali tak velké renomé, že jí rádia hrát stejně budou a na délce vůbec nezáleží. B stranu singlu tvořila píseň Revolution.

Paul MCartney měl s tím, že na délce nebude záležet, skutečně pravdu. Reakce na píseň byla ohromná. Hey Jude je nejúspěšnějším americkým singl The Beatles a mnoho hudebních kritiků jí považuje za jednu z nejlepších písní všech dob.

Překlad

Titulky

Popisek

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost