Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Videoklip obsahuje české titulky. Pokud se nezobrazují, zapněte je symbolem CC.

Hey Jude
The Beatles

V západní společnosti existuje jen velice málo lidí, kteří by vůbec neznali refrén slavné písně Beatles Hey Jude. Tak moc je tato píseň známá a tak moc prorostla do naší společnosti, že do naší kultury patří snad dokonce stejně významně jako obraz Mony Lisy nebo příběh Romea a Julie.

Píseň se původně měla jmenovat Hey Jules. Byla totiž věnována synovi Johna Lennona - Julianovi. Paul McCartney si byl se synem Lennona velice blízký a byl něco jako jeho druhým tátou. Dokonce i samotný Julian později přiznal, že jako kluk trávil s Paulem snad více času než s jeho otcem. Paul mu píseň napsal, aby mu usnadnil rozvod jeho rodičů, který děti obvykle velice špatně nesou.

Hey Jude vyšlo jako samostatný singl a nebylo obsaženo na řadovém albu. Producent Beatles George Martin měl tehdy velké obavy, že sedm minut dlouhou píseň nebude žádné rádio hrát. Paul McCartney mu ale odpověděl, že Beatles v té době (1968) už získali tak velké renomé, že jí rádia hrát stejně budou a na délce vůbec nezáleží. B stranu singlu tvořila píseň Revolution.

Paul MCartney měl s tím, že na délce nebude záležet, skutečně pravdu. Reakce na píseň byla ohromná. Hey Jude je nejúspěšnějším americkým singl The Beatles a mnoho hudebních kritiků jí považuje za jednu z nejlepších písní všech dob.

Překlad

Titulky

Popisek

Další překlady od The Beatles

Help!
Česky

Help!

překlad od kari

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost