Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Ava Max
Ava Max

Pop

Vlastní jméno: Amanda Ava Koci
Narození: 16. února 1994 (30 let), USA

Ava Max

Přidat do oblíbených

Životopis

Amanda Ava Koci se narodila v americkém městě Milwaukee ve státu Wisconsin. Její východoevropsky znějící příjmení napovídá, že má Amanda albánský původ. Je dcerou přistěhovalců z hlavního města Albánie Tirany. Rodiče ale nezůstali usazeni dlouho ani v rámci jejich nového domova, a tak se Amanda Koci ve věku 8 let přestěhovala se svou rodinou z Milwaukee do Virginie.

Amanda už od mala soutěžila v četných pěveckých soutěžích a to ještě před tím, než nastoupila na střední školu. Ve věku 14 let přišlo další stěhování, když s ní odešla matka do Los Angeles, kde se měla Amanda snažit prorazit jako zpěvačka. O rok později se ale vrátila zpátky do Virginie, aby měla klid na to prožít si poslední dětská léta. Netrvalo však dlouho a vrátila se zpět do Los Angeles.

Další velká věc z Balkánského poloostrovu

Mezitím Amanada Koci pečlivě sledovala své hudební vzory z oblasti ženského popu. Především Siu, Lady Gaga nebo ještě před tím Britney Spears a brzy sledovala také nástup zpěvaček nové generace jako Rita Ora, Bebe Rexha nebo Dua Lipa, které mají také kosovsko-albánské kořeny. Po zhruba roce žití v Los Angeles si Ava Max našla cestu k producentovi elektronické taneční hudby Le Youthovi a spolu připravili debutovou píseň Clap Your Hands, jež byla vydána v roce 2017.

Příští rok ukázala své talentované vokální schopnosti na debutovém sólovém singlu My Way vydaném pod nahrávací společností Atlantik. Následovaly písně Slippin a Not Your Barbie Girl, která byla přepracováním klasiky skupiny Aqua z 90. let. Stejný rok se také připojila k rapperovi Wittu Lowrymu a dokonce i ke slavnému DJ Davidu Guettovi.

Ava Max se dostává do velkého hudebního světa

Největší hit Avy Max ale přišel až s vydáním mimořádně chytlavé písně Sweet but Psycho, který ji připravil věhlasný popový producent Cirkut (Weeknd, Katy Perry, Rihanna). Píseň zaznamenala velký úspěch napříč Evropou a v mnoha zemích, včetně České republiky, se umístila na prvním místě hitparád.

Příslib toho, že o Avě Max uslyšíme i nadále, je, že na podzim 2018 podepsala smlouvu se společností Full Stop Management, kde jsou upsaní třeba Charli XCX, Harry Styles, HAIM a další.

Po Sweet but Psycho

V lednu 2019 navíc píseň Sweet but Psycho stále nevyčerpala potenciál a dostala se na vrcholu žebříčku tanečních písní Billboard Dance Club.

Úspěch této písně měla následovat další singlovka Blood, Sweat and Tears, která měla být vydána v prosinci 2018. Jenže nakonec bylo vydání singlu zrušeno. Lze se jen dohadovat proč, nicméně lze předpokládat, že se Ava Max po dohodě s managementem domnívala, že píseň není dostatečně vhodná na to, aby mohla těžit z úspěchu Sweet but Psycho. V březnu 2019 se tak fanoušci konečně dočkali a byl vydaný další singl s názvem So Am I. Ten sice neslavil takový úspěch jako Sweet but Psycho, ale i tak je příslibem, že Ava Max nebude hvězdou jen jednoho hitu a přijdou hity další.

Autor životopisu

Přihlášení

Trvalé přihlášení

Přihlásit se

Pokud zde ještě nemáte účet, klikněte na tlačítko níže a účet si vytvořte.

Vytvořit účet

Nebo

Nedaří se přihlásit? Zapomenuté heslo?

Registrace uživatele

Vytvořit účet

Pokud už máte svůj účet, klikněte na tlačítko níže a přihlašte se.

Přihlásit se

Nebo

Obnova hesla

Zde si můžete vygenerovat nové heslo pro vstup do svého účtu. Pro získání nového hesla zadejte e-mail, pod kterým jste zde registrovaný. Na tento e-mail přijde žádost o potvrzení změny hesla. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni zpátky sem a můžete si zvolit heslo nové.

Odeslat žádost